„Zero tolerancji” wobec kierowców.

Obraz1

Policja hurtowo odbiera prawa jazdy. W maju policjanci zatrzymali 1,2 tys. dokumentów. To prawie tyle, ile łącznie w 2013 i 2012 r. – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.Jeśli policja utrzyma tempo, to jeszcze w tym roku uprawnienia (jeśli tak orzeknie sąd) może stracić nawet kilkanaście tysięcy kierowców.

Od kwietnia bieżącego roku rozpoczęła się słynna już akcja Policji znana pod skróconą nazwą „Zero tolerancji dla piratów drogowych” i gdyby rzeczywiście uderzała w wariatów drogowych, wówczas znalazłaby we mnie  zwolenniczkę. Tak jednak nie jest, gdyż na skutek nadgorliwości funkcjonariuszy Policji coraz więcej dokumentów prawa jazdy tracą kierowcy – sprawcy drobnych wykroczeń drogowych, którzy nie zagrażają bezpieczeństwu w komunikacji.

W I kwartale tego roku w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze Policji zatrzymali prawo jazdy 144 osobom. Natomiast po rozpoczęciu przez Komendanta Głównego Policji akcji „Zero tolerancji wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego”, w samym miesiącu kwietniu zatrzymali prawo jazdy już 541 osobom, a w maju aż 1244 kierowcom.

Obraz3

Według mnie wszytsko zależy od rozsądku Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego jaką formułę: rozsądną czy groteskową przyjmie ogłoszona w kwietniu akcja „zero tolerancji”. To właśnie szeregowy policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, który zatrzymuje kierowcę za wykroczenie drogowe lub przyjeżdża na interwencję do kolizji drogowej podejmuje decyzję o odebraniu sprawcy wykroczenia drogowego dokumentu prawa jazdy. To zatem ten właśnie policjant powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i odstąpić od odebrania dokumentu prawa jazdy sprawcy niegroźnego wykroczenia drogowego, który nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

W mojej ocenie przedstawione wyżej statystyki ilości zatrzymanych przez Policję dokumentów prawa jazdy w 2013r. oraz w kwietniu i maju 2014r. są wystarczającym dowodem na to, że zdrowego rozsądku policjantom zabrakło.

Jak zabezpieczyć się przed utratą prawa jazdy? Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to zwolnij 🙂 Innym sposobem, również skutecznym jest zainstalowanie na swój telefon aplikacji Gdzie Jest Auto, dzięki której będziesz mógł ustawić prędkość i otrzymywać powiadomienia kiedy ją przekroczysz. Jeśli zdarzy Ci się pożyczyć auto to będziesz mógł również śledzić przejechane trasy oraz zobaczyć czy Bliski przekroczył prędkość.

——————————————————————————————————————————————————————————-

Masz dodatkowe pytania, napisz do Nas, chętnie na nie odpowiemy: pomoc

Czytaj więcej o Gdzie Jest Auto: www.gdziejestauto.pl/poznaj-usluge

Sprawdź jakie możliwości daje Gdzie Jest Auto: www.gdziejestauto.pl/jak-to-dziala

Jak zacząć namierzać auto: www.gdziejestauto.pl/jak-zaczac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー