Chroń Swój bagaż podczas podróży.

2 lutego 2018 admin

Zdarzyło Ci się stracić bagaż w trakcie podróży? Zostawić w pociągu torbę z laptopem? Zasnąć w podróży a po przebudzeniu odkryć brak bagażu?  Zapomnieć z tramwaju ważnej dla Ciebie rzeczy? Zostawić w autobusie wymarzony prezent dla dziecka? Uczucie straty jest ogromne, a żal do Siebie o „gapiostwo” jeszcze większy. Chroń więc Swój bagaż podczas podróży.

Taką przygodę miał jeden z pasażerów kolei, który zrelacjonował ją na łamach wyborcza.biz „Środek długiego weekendu, słoneczne popołudnie. Krzysztof Kujawa wsiada do pociągu relacji Poznań – Warszawa. Ma miejsce w wagonie bezprzedziałowym. – Będę mógł wyciągnąć nogi – cieszy się. Wracał z kilkudniowego pobytu, walizkę miał wypchaną po brzegi.

– Była za duża i za ciężka, żebym mógł umieścić ją na półce nad siedzeniem – opowiada. Położył ją więc na przeznaczonym do tego stelażu na końcu wagonu. – Z mojego miejsca mogłem ją obserwować – dodaje. Ale monotonna jazda i kołysanie pociągu sprawiły, że pana Krzysztofa znużyło i… zasnął. Obudził się dopiero w Warszawie. A tam… czekała go niemiła niespodzianka. – Już chciałem wysiadać, gdy nagle zobaczyłem, że mojej walizki nie ma na stojaku! – relacjonuje. – Przeszedłem razem z konduktorem kilka wagonów, ale jej nie znalazłem – dodaje.”

Straty to ponad 10 tysięcy złotych: komputer, kamera, statyw, maszynka do golenia i rzeczy osobiste.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Jak zabezpieczyć bagaż lub cenną dla nas rzecz?

Na początek przydatne jest rozpoznanie tematu i przygotowanie się na ewentualność utraty bagażu. Najważniejsze to pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  1. Nie pozostawiać bagażu bez opieki lub w miejscu, w którym nie jest on dla nas widoczny/blisko nas.
  2. Mały bagaż w postaci plecaków, torebek powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Nie pozostawiać go bez opieki przy wyjściu do toalety, czy np. wagonu jadalnego w pociągu.
  3. Rzeczy dla nas ważne, cenne jak dokumenty, pieniądze, telefon, tablet, komputer, aparat itp. zawsze powinniśmy mieć przy sobie.
  4. Sprzęt multimedialny jak np. komputer, tablet powinien być zabezpieczony przed uszkodzeniem i zawsze przy nas nie w bagażu głównym.
  5. Pomysłem jest też ubezpieczenie bagażu w firmie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie bagażu podróżnego ma na celu zabezpieczenie go na wypadek utraty, uszkodzenia lub zniszczenia w czasie podróży.
  6. I na koniec można skorzysta z dostępnych na rynku zabezpieczeń jak kłódki na szyfr, czy nadajnik GPS, który pokaże nam gdzie znajduje się nasz bagaż jeśli stracimy go z oczu lub nam zaginie.

Zapraszamy do zapoznani się z naszą ofertą. Lokalizator GPS zapewni całodobową ochronę ważnym dla Ciebie przedmiotom. Lokalizacja może odbywać się po GPS, sieci GSM (naziemne nadajniki operatorów). Namierzanie jest możliwe za pomocą konta WWW lub smartfona poprzez aplikację mobilną.

Bezpieczny bagaż – nadajnik GPS

gdzie jest bagaż lokaliator gps namierzanie zguby

Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestShare on Tumblr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>