Wypadek – wiesz co zrobić?

1Wracasz do domu po świętach i… stało się ! Doszło do kolizji z innym samochodem. Jak zareagować w takiej sytuacji?

1. Zabezpiecz miejsce zdarzenia 
Włącz światła awaryjne, wyłącz silnik i wysiądź z auta. Jeżeli jest lekko uszkodzone, spróbuj sprowadzić je z jezdni. Jeśli to niemożliwe, ustaw trójkąt ostrzegawczy tuż za pojazdem. Poza terenem zabudowanym w odległości 30–50 m. 


 2. Spisz oświadczenie
Niezależnie od tego, kto – ty czy drugi kierowca – doprowadził do kolizji, trzeba spisać oświadczenie o winie. Sprawa jest prosta, gdy jedno z was posiada formularz (możesz go znaleźć w Internecie np. na stronie www.motonet.com.pl). Jeżeli nie macie takiego wzoru, musicie napisać oświadczenie sami. Powinna znaleźć się w nim m.in. informacja, kto jest sprawcą wypadku, a także opis, jak doszło do kolizji i co zostało uszkodzone. Dokument musicie oboje podpisać.

3. Wezwij policję

W przypadku kiedy nie możecie uzgodnić, które z was ponosi winę za kolizję, albo sprawca wypadku nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności, usiłuje cię zastraszyć lub gdy podejrzewasz, że kierowca jest pod wpływem alkoholu koniecznie wezwij policję. Tak samo należy zrobić, gdy ktoś został poszkodowany – wtedy nie mówimy już o kolizji, ale o wypadku. 

4. Pilnuj odszkodowania

O zdarzeniu jak najszybciej powiadom ubezpieczyciela. Jeśli to ty jesteś poszkodowana, ubezpieczyciel sprawcy powinien się do ciebie odezwać i umówić na spotkanie z rzeczoznawcą. Odszkodowanie otrzymasz w ciągu 30 dni. 

5. Spraw aby Twoi Bliscy wiedzieli gdzie jesteś
Możesz zrobić to instalując aplikację Gdzie Jest Dziecko. Aplikacja sprawi, że jednym przyciekiem S.O.S. w 3 sekundy Bliski dostanie alarm z Twoją dokładną lokalizacją GPS, a nawet krótki tekst, film lub zdjęcie.

3

Chcesz wiedzieć więcej o Rodzinnym S.O.S? Wejdź na stronę Gdzie Jest Dziwcko i sprawdź co jeszcze mamy Ci do zaoferowania! Masz pytanie? Zapytaj naszego konsultanta w Biurze Obsługi Klienta!

Wejdź na: www.gdziejestdziecko.pl

Pobierz aplikację  i testuj za darmo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー