Uwaga na upały!

huśtawkaPrzetrwaliśmy już jedną falę upałów, niebawem przyjdą następne. Kilka dni 30-sto stopniowego gorąca pokazało nam, jak bardzo trzeba uważać na siebie i innych. Nie chcemy przecież, by dochodziło do nieprzyjemnych lub tragicznych sytuacji. By tego uniknąć drodzy, troskliwi rodzice pamiętajcie o 5 podstawowych zasadach.

     1. Pij dużo wody i zrezygnuj ze słodkich napojów

Chłodny, słodki napój kusi, kiedy żar leje się z nieba. Postarajcie się jednak pohamować. Tylko zwykła, niegazowana woda da nam największe orzeźwienie i jednocześnie nie sprawi, że po chwili znów będziemy spragnieni. Ta zasada dotyczy zarówno rodziców, jak i dzieci. Jeśli maluch kręci nosem na wodę, można mu podać rozwodniony sok.

  1. Południe to Twój wróg

Jeśli planujesz spacer, rób to z głową! Jeśli sprawy na mieście załatwisz rano lub przed południem, nie narazisz się na poparzenia skóry i przegrzanie. Nie możesz tak wcześnie? Zaplanuj sobie popołudnie! Wychodząc z domu o 16:00 nie narazisz się na zgrzanie! Uważaj na to szczególnie, kiedy musisz wyjść z dzieckiem. Zaoszczędzone godziny to idealny czas, by pobawić się z maluchem lub odpocząć!

  1. Rozsądnie korzystaj ze słońca

Opalanie się to nic złego, o ile się nie przesadzi. Oczywiście musimy wetrzeć w skórę odpowiednie olejki z filtrami przeciwsłonecznymi. Przecież nie chcemy się poparzyć. Podczas kąpieli słonecznej nie można zapomnieć o nakryciu głowy, które uchroni przed udarem. I najważniejsze: dzieci NIE można opalać. Dziecięca skóra jest bardzo cienka i delikatna, bardzo łatwo ją oparzyć. Nie zapominajmy też lekkiej czapeczce podczas spaceru. Dzięki temu nie narazimy malca na niepotrzebne przegrzanie.

  1. Dbaj o oczy

Wielu ludzi to bagatelizuje, ale długie narażanie oczu na wysokie nasłonecznienie jest niezwykle męczące i niezdrowe. Szczególnie kiedy często przechodzimy z cienia na pełne słońce. Dobre okulary przeciwsłoneczne to niemal obowiązek dla rodzica i dziecka. Dziecięce okulary można dobrać u każdego okulisty. Warto o to zadbać, bo efekty może być widać w przyszłości.

  1. Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie

Zaparkowane auto, nawet w cieniu rozgrzewa się bardzo mocno. Miej to na uwadze zawsze, kiedy ruszacie z malcem w podróż. Nie zostawiaj go nawet na chwilę samego, gdyż zbyt długie przebywanie w nagrzanym pomieszczeniu może grozić udarem cieplnym. Jeśli chcesz uprzyjemnić malcowi podróż autem, zainstaluj na szybie obok fotelika osłonę przeciwsłoneczną. Przynajmniej tak ochronisz go przed światłem przenikającym przez szybę.

Pamiętaj też, że zawsze warto mieć plan awaryjny na wypadek, gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego. Dziecko powinno mieć stały kontakt z rodzicem i móc się z nim porozumieć w każdych warunkach. Czy to SMSem, czy to aplikacją, taką jak Bezpieczna Rodzina – to bez znaczenia. Ważne, by była to pewna droga kontaktu. Zadbaj o nią, a nie pokrzyżują Ci planów nawet największe upały, roztargnienie czy inne nieprzewidziane wypadki.

Powyższe zasady to najbardziej podstawowe punkty, których należy przestrzegać kiedy temperatury stają się trudne do zniesienia. Z całą pewnością ułatwią one życie Tobie i Twoim najbliższym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー