Ustalanie miejsca pobytu pracownika za pomocą GPS – to legalne i proste!

111111111111111

Temat kontroli pracowników coraz mocniej przybiera na sile. Powodem tego jest rozwój technologii, który z jednej strony ułatwia pracownikom wykonywanie pracy prowadząc do zwiększenia możliwości przedsiębiorstwa. Z drugiej strony daje pracodawcy narzędzia do skuteczniejszej kontroli pracownika. 

W celu usprawnienia procesu pracy, pracodawcy zapewniają swoim pracownikom nowe narzędzia techniczne. Jak pokazuje praktyka, narzędzia te mogą być pomocne do monitorowania pracy zatrudnionych osób. Ułatwiają one pracodawcy ocenę efektywności poszczególnych pracowników i pozwalają zidentyfikować takie zachowania pracowników, które nie tylko nie są pożądane, a wręcz są niezgodne z prawem, np. zajmowanie się sprawami prywatnymi w czasie pracy bądź też zniszczenie lub kradzież mienia.

pic1

Najczęściej monitoring dotyczy rozmów telefonicznych, poczty elektronicznej, czy kamer rejestrujących przebieg pracy. Często stosowanym narzędziem jest również nawigacja z systemem GPS, instalowana w samochodach służbowych powierzonych pracownikom lub w telefonach komórkowych.

Z jednej strony narzędzie to może ułatwiać pracownikowi wykonywanie pracy. Z drugiej zaś daje pracodawcy możliwość ustalenia, gdzie pracownik aktualnie się znajduje, trasy przejazdu i czasu przebywania w poszczególnych miejscach.

Nie ulega wątpliwości, że pracodawca jest zainteresowany ustaleniem, czy pracownik wywiązuje się sumiennie z powierzonych mu obowiązków. Wynika to z dbałości pracodawcy o jego interesy. Pracownik nie ponosi ryzyka związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą pracodawcy. Tym samym to pracodawca ma interes w tym, aby kontrolować m.in. wykonywanie obowiązków przez pracownika, czas, jak i miejsce, w którym pracownik świadczy pracę.

Monitorowanie aktywności pracowników jest możliwe poprzez użycie systemu lokalizacyjnego  – GJD VIP – w telefonie komórkowym. Oczywiście jego zastosowanie powinno być uzasadnione rodzajem umówionej pracy. Wydaje się to zwłaszcza uzasadnione w przypadku pracowników mobilnych, których miejsce pracy określone jest jako pewien obszar i wobec, których to pracowników nie ma możliwości dokonywania kontroli bezpośredniej.

Usługa lokalizacyjna GJD VIP skutecznym narzędziem

Usługa GJD VIP niewątpliwie jest skutecznym narzędziem kontrolowania pracowników, zwłaszcza zaś tych, których praca polega na nieustannym przemieszczaniu się. Kontrola pracowników przez pracodawcę za pomocą aplikacji GJD VIP jest dozwolona, jeśli spełnione są wyżej omówione przesłanki. Jako najbardziej istotne wskazać należy: obowiązek poinformowania pracownika, że został objęty monitoringiem, sam zaś zakres monitoringu powinien spełniać usprawiedliwiony cel i być adekwatny do celu.
Wskazać należy ponadto, że w przypadku wykazania nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków przez pracownika, dane z aplikacji GJD VIP – stosownie do okoliczności – mogą uzasadniać rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę w tzw. trybie natychmiastowym.

Jeśli nie posiadasz jeszcze aplikacji GJD VIP zachęcamy do pobrabia jej: kliknij lub  zalogowanie się na stronę: www.gjdvip.pl i korzysania już od dziś.

Mamy PREZENT dla Ciebie! Teraz dostęp do GJD VIP za DARMO PRZEZ 2 MIESIĄCE!

111111111111111

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー