Telefon dla osób starszych. Komórka, a może zegarek GPS z funkcją telefonu?

Zastanawialiście się co oznacza termin senior? Kiedyś to byli nasi dziadkowie, którzy po przejściu na emeryturę kończyli swoją aktywność zawodową. Babcie zaczynały robić na drutach, dziadkowie chodzić na ryby ? jednym zdaniem to osoby starsze, na emeryturze, nieaktywne już zawodowo, w domyśle też niezbyt biegłe w nowych technologiach.

Teraz senior obraża się kiedy ktoś zwróci się do niego w ten sposób. Współczesny senior to coraz częściej babcie i dziadkowie chodzący na Uniwersytet Trzeciego Wieku,  posiadający i korzystający ze smartfona, sprawdzający najświeższe informacje online, często z tabletem w torbie. To jednak nadal nasi kochani i ciepli dziadkowie, czy rodzice. Martwimy się o nich tak samo jak oni o nas kiedy byliśmy dziećmi. Jak więc dbać o ich bezpieczeństwo?

Babcia z wnuczką, czyli starsza kobieta z siwymi włosami, w okularach i jasnej bluzce siedzi na fotelu, a za nią przytulona do niej siedzi młoda dziewczyna z jasnymi długimi włosami ubrana w koszulę w kratę i obejmuje seniorkę ręką

Część osób starszych coraz częściej odchodzi od tradycyjnych telefonów na rzecz smartfona, ale są też tacy, którzy potrzebują telefonu do bardzo prostych czynności: kontaktu z bliskimi. Do innych rzeczy wykorzystują inne nowinki techniczne jak np. komputer czy tablet. Co w takim razie zaproponować seniorom, którzy nie chcą korzystać ze smartofna, ale potrzebują być w stałym kontakcie z dziećmi, wnukami, znajomymi?

Proponujemy Zegarek GPS dla osób starszych. Dlaczego? Przeczytajcie

Czytelny i duży ekran

To jeden z podstawowych i ważnych elementów telefonu dla osób starszych. Nadwzroczność dopada nas już po czterdziestce, pięćdziesiątce i po siedemdziesiątce też więc to nie wstyd mieć dobry, duży i czytelny ekran z wysokim kontrastem. Zegarek GPS dla osób starszych z funkcja telefonu posiada właśnie taki ekran. Łatwo przeczytać godzinę, odebrać połączenie, wybrać kontakt z książki adresowej.

Zegarek GPS dla osób starszych, z czarnym paskiem i dużym ciemnym ekranem, na którym widoczna jest godzina 02:19

Wytrzymała i elegancka obudowa

Ważne, aby urządzenie było pyłoodporne i wodoodporne np. na ciągły strumień wody, aby senior bez obaw mógł myć w nim ręce, czy brać prysznic. Ile razy zdarzyło się nam zostawić telefon w miejscu, w którym był narażony na wilgoć i pył? Z Zegarkiem GPS nie mamy takie problemu. Takie warunki nie są mu straszne.

Wytrzymała bateria

Pojemność baterii przekłada się wprost na długość czasu pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. W przypadku zegarka GPS ten czas wynosi do 7 dni w zależności od ustawień zegarka.

Prosta obsługa

Tutaj zdecydowanie nie trzeba się rozpisywać. Ma być łatwo i bezproblemowo: duże przyciski, intuicyjne odbieranie, łatwość wyboru kontaktu z książki adresowej, szybkie wciśnięcie SOS. Jednym przyciskiem można odebrać połączenie. Książka telefoniczna zawiera do 10 numerów. Karta SIM w zestawie (ważna bezterminowo).

Seniorka w sportowym stroju, w parku, z słuchawkami na uszach, stoi i zerka na smartwatch, który ma na lewym nadgarstku oraz młoda kobieta w mieszkaniu, ubrana w fioletową koszulkę, rozmawiająca przez telefon komórkowy

Przycisk SOS

Telefon dla osób starszych powinien posiadać przycisk SOS, który zapewni szybkie powiadomienie o grożącym niebezpieczeństwie czy chorobie. Zegarek GPS dla osób starszych posiada przycisk funkcyjny SOS, który za pomocą jednego kliknięcia, umożliwi wezwanie pomocy.  Senior błyskawicznie powiadomi Cię gdzie jest i że potrzebuje pomocy. Powiadomienia alarmowe z lokalizacją otrzymają także wszystkie wyznaczone przez Ciebie osoby.

Starszy mężczyzna siedzi na schodach od wysokiego budynku i próbuje się podnieść oraz zbiegająca do niego kobieta w krótkich siwych włosach ubrana w białą bluzkę i ciemne spodnie

Monitorowanie stanu zdrowia

W przypadku seniorów często ważne jest, aby móc szybko zbadać puls,  czy wszystko jest w porządku. Najczęściej potrzeba do tego osobnego urządzenia. Znalezienie go w szafce w sytuacji stresu bywa czasami wyzwaniem. Zegarek GPS dla osób starszych posiada pulsometr. Osoba starsza może sama zmierzyć sobie puls za pomocą guzika na zegarku.

Poza tym istnieje możliwość zdalnego mierzenie pulsu. Opiekun jeśli korzysta z aplikacji Gdzie Jest Dziecko może w aplikacji zdalnie zmierzyć puls seniorowi. Podczas zdalnego mierzenia pulsu nie pojawia się informacja na ekranie zegarka (dyskretne mierzenie). Funkcja dostępna na WWW i w aplikacji Android.

Zdjęcie telefonu komórkowego ze screenem z aplikacji i pomiarem tętna oraz widok dłoni seniora z założonym na nadgarstku zegarkiem GPS

Lokalizacja dzięki GPS i automatyczne powiadomienia SMS, e-mail i w aplikacji Gdzie Jest Dziecko

Niski poziom baterii

Aplikacja wyśle ostrzeżenie zawsze, gdy poziom baterii spadnie do 15%. Unikniemy w ten sposób sytuacji, że Zegarek GPS z funkcją telefonu dla osób starszych rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie.

Powiadomienie o zmianie miejsca

Dowiesz się, jeśli osoba starsza przemieści się bez Twojej wiedzy, np. opuści dom

Lokalizacja GPS – upewnij się gdzie był senior

Miej pewność, że osoba starsza była w bezpiecznych miejscach. Zobacz trasę jaką przemierzyła w ciągu dnia. Sam zadecyduj jak często ma być lokalizowany Twój bliski.

Zdjęcie telefonu komórkowego ze screenem z aplikacji, na której widoczna jest mapa z zaznaczoną lokalizacją starszej kobiety oraz widok seniorki ubranej w słomkowy kapelusz, szarą bluzkę i jasne spodnie, kucającej przy roślinach w ogródku

A na koniec rzecz dla jednych nieistotna dla innych najważniejsza – Zegarek GPS dla osób starszych ma bardzo ciekawy i elegancki wygląd.

Bezpieczna Rodzina zawsze w Twoim zasięgu

Urządzenia, które wpłyną na komfort, lepsze samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa Twoich bliskich, znajdziesz w sklepie Bezpieczna Rodzina. Jeżeli szukasz urządzenia dla aktywnego seniora, który jest samodzielny, ale mimo wszystko chcesz wiedzieć, że wszystko u niego w porządku, sprawdź koniecznie zegarek z GPS z funkcją telefonu. Oprócz tego, że taki smartwatch jest eleganckim dodatkiem, pozwala Ci na stały kontakt z najbliższymi. Wykonuje i odbiera połączenia, przypomina o lekach, a w razie potrzeby senior wyśle Ci z niego sygnał SOS. Dedykowana aplikacja to z kolei pewność, że zawsze poznasz dokładną lokalizację bliskiego, sprawdzisz historię miejsc jego pobytu, czy dyskretnie posłuchasz, co dzieje się w jego otoczeniu.

Z kolei opaska SOS BS.02 dedykowana jest dla osób starszych, które wymagają stałej opieki. Jeżeli Twój bliski potrzebuje wiedzieć, że zawsze może na Ciebie liczyć, a w razie czego, ma możliwość natychmiastowego powiadomienia Cię o swoim złym samopoczuciu, wypadku, czy potrzebie pomocy – urządzenie od Bezpiecznej Rodziny będzie doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego wyjątkowo łatwą obsługę. Opaska SOS to tylko dwa duże przyciski – czerwony z wyraźnym napisem SOS to guzik, którego senior może użyć zawsze, kiedy będzie potrzebować pilnie się z Tobą skontaktować. Zielony przycisk odbiera połączenia przychodzące, a także pozwala nagrać i wysłać wiadomość głosową do opiekuna. W dedykowanej aplikacji uruchomisz funkcję nasłuchu, zlokalizujesz seniora, ustawisz strefy bezpieczeństwa, czy sprawdzisz historię miejsc, w których przebywał.

Zdjęcie telefonu ze screenem aplikacji i funkcją ustawienia stref bezpieczeństwa oraz starsza kobieta siedząca w fotelu, ubrana w jasną bluzkę i czytająca książkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー