Telefon dla osób starszych. Komórka, a może zegarek GPS z funkcją telefonu?

13 listopada 2017 admin

Zastanawialiście się co oznacza termin senior? Kiedyś to byli nasi dziadkowie, którzy po przejściu na emeryturę kończyli swoją aktywność zawodową. Babcie zaczynały robić na drutach, dziadkowie chodzić na ryby 😊 jednym zdaniem to osoby starsze, na emeryturze, nieaktywne już zawodowo, w domyśle też niezbyt biegłe w nowych technologiach.

Teraz senior obraża się kiedy ktoś zwróci się do niego w ten sposób. Współczesny senior to coraz częściej babcie i dziadkowie chodzący na Uniwersytet Trzeciego Wieku,  posiadający i korzystający ze smartfona, sprawdzający najświeższe informacje online, często z tabletem w torbie. To jednak nadal nasi kochani i ciepli dziadkowie, czy rodzice. Martwimy się o nich tak samo jak oni o nas kiedy byliśmy dziećmi. Jak więc dbać o ich bezpieczeństwo?

senior

Część osób starszych coraz częściej odchodzi od tradycyjnych telefonów na rzecz smartfona, ale są też tacy, którzy potrzebują telefonu do bardzo prostych czynności: kontaktu z bliskimi. Do innych rzeczy wykorzystują inne nowinki techniczne jak np. komputer czy tablet. Co w takim razie zaproponować seniorom, którzy nie chcą korzystać ze smartofna, ale potrzebują być w stałym kontakcie z dziećmi, wnukami, znajomymi?

Proponujemy Zegarek GPS dla osób starszych. Dlaczego? Przeczytajcie

Czytelny i duży ekran

To jeden z podstawowych i ważnych elementów telefonu dla osób starszych. Nadwzroczność dopada nas już po czterdziestce, pięćdziesiątce i po siedemdziesiątce też więc to nie wstyd mieć dobry, duży i czytelny ekran z wysokim kontrastem. Zegarek GPS dla osób starszych z funkcja telefonu posiada właśnie taki ekran. Łatwo przeczytać godzinę, odebrać połączenie, wybrać kontakt z książki adresowej.

zegarek gps dla osób starszych duży ekran

Wytrzymała i elegancka obudowa

Ważne, aby urządzenie było pyłoodporne i wodoodporne np. na ciągły strumień wody tzn. można myć w nim ręce pod bieżącą wodą, brać prysznic. Ile razy zdarzyło się nam zostawić telefon w miejscu, w którym był narażony na wilgoć i pył? Z Zegarkiem GPS nie mamy takie problemu. Takie warunki nie są mu straszne 😊

Wytrzymała bateria

Pojemność baterii przekłada się wprost na długość czasu pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. W przypadku zegarka GPS ten czas wynosi do 7 dni w zależności od ustawień zegarka.

Prosta obsługa

Tutaj chyba nie trzeba się rozpisywać 😊 Ma być łatwo, prosto: duże przyciski, intuicyjne odbieranie, łatwość wyboru kontaktu z książki adresowej, szybkie wciśnięcie SOS. Jednym przyciskiem można odebrać połączenie. Książka telefoniczna zawiera do 10 numerów. Karta SIM w zestawie (ważna bezterminowo).

telefon zegarek gps dla osób starszych

Przycisk SOS

Telefon dla osób starszych powinien posiadać przycisk SOS, który zapewni szybkie powiadomienie o grożącym niebezpieczeństwie czy chorobie. Zegarek GPS dla osób starszych posiada przycisk funkcyjny SOS, który za pomocą jednego kliknięcia, umożliwi wezwanie pomocy.  Senior błyskawicznie powiadomi Cię gdzie jest i że potrzebuje pomocy. Powiadomienia alarmowe z lokalizacją otrzymają także wszystkie wyznaczone przez Ciebie osoby.

przycisk sos zegarek gps dla oósb starszych

Monitorowanie stanu zdrowia

W przypadku seniorów często ważne jest, aby móc szybko zbadać puls,  czy wszystko jest w porządku. Najczęściej potrzeba do tego osobnego urządzenia. Znalezienie go w szafce w sytuacji stresu bywa czasami wyzwaniem. Zegarek GPS dla osób starszych posiada pulsometr. Osoba starsza może sama zmierzyć sobie puls za pomocą guzika na zegarku.

Poza tym istnieje możliwość zdalnego mierzenie pulsu. Opiekun jeśli korzysta z aplikacji Gdzie Jest Dziecko może w aplikacji zdalnie zmierzyć puls seniorowi. Podczas zdalnego mierzenia pulsu nie pojawia się informacja na ekranie zegarka (dyskretne mierzenie). Funkcja dostępna na WWW i w aplikacji Android.

zegarek gps dla osób starszych mierzenie pulsu pulsometr

Lokalizacja dzięki GPS i automatyczne powiadomienia SMS, e-mail i w aplikacji Gdzie Jest Dziecko

Niski poziom baterii

Aplikacja wyśle ostrzeżenie zawsze, gdy poziom baterii spadnie do 15%. Unikniemy w ten sposób sytuacji, że Zegarek GPS dla osób starszych rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie.

Powiadomienie o zmianie miejsca

Dowiesz się, jeśli osoba starsza przemieści się bez Twojej wiedzy, np. opuści dom

Lokalizacja GPS – upewnij się gdzie był senior

Miej pewność, że osoba starsza była w bezpiecznych miejscach. Zobacz trasę jaką przemierzyła w ciągu dnia. Sam zadecyduj jak często ma być lokalizowany Twój bliski.

lokalizacja historia lokalziacji zegarek gps dla osób starszych

A na koniec rzecz dla jednych nieistotna dla innych najważniejsza – Zegarek GPS dla osób starszych ma bardzo ciekawy i elegancki wygląd.

Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookPin on PinterestShare on Tumblr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>