Samodzielny powrót ze szkoły. A może zegarek GPS z lokalizatorem i telefonem?

blog6

Twoje dziecko skończyło 7 lat i idzie do szkoły? Do samodzielności musicie dorosnąć oboje – Ty, jako rodzic i Twoje dziecko.

Twoje dziecko zaczyna samo wracać ze szkoły. Jak należy się przygotować do tej chwili? Stresu nie da się zupełnie uniknąć. Doskonale wiemy, co po drodze może się wydarzyć. Traktujmy to, jako kolejny etap odcinania pępowiny. Miejmy pewność, że możemy dziecku zaufać i w nie wierzmy. Obserwujmy je wykorzystując jedno z urządzeń lokalizacyjnych: kliknij i sprawdź. Dodatkowo miejmy na uwadze czy dziecko zawsze jest z nami szczere? Weźmy też pod uwagę, jak reaguje w grupie, czy jest akceptowane. Ma to związek z pewnością siebie i umiejętnością rozwiązywania problemów. Jeśli jest nieśmiałe, zagubione wstrzymajmy się z samodzielnym powrotem dziecka.

Ważne jest aby kilka razy  przejść z dzieckiem trasę szkoła-dom, pokazując trudne punkty w niej: przejścia dla pieszych, płot, za którym szczeka pies, sklepik lub kiosk, bo tam mogą gromadzić się „podejrzani” ludzie.

blog8

Rozmawiajmy z dzieckiem ale nie straszmy. Nasze doświadczenie i wyobraźnia to jedno. Nie musimy o tym informować dziecka . Dawajmy proste komunikaty i nauczmy dziecko prosić o pomoc. Uczulmy dziecko, żeby nie reagowało na zaczepki nieznajomych. Maluch musi wiedzieć, że nie można od obcego wziąć cukierka lub wsiąść z nim do samochodu. Nauczmy je, że w sytuacjach trudnych trzeba poprosić o pomoc. Nie jest to łatwe, bo żyjemy w dziwnych czasach. Miła, starsza pani może okazać się oszustką. Nie podkopujmy jednak zaufania dziecka do wszystkich ludzi.

​Daj dziecku przykład, jak ma się zachować: „Po drodze mijasz kiosk, przy którym stoją obcy ludzie. Jeśli ktoś cię zaczepi, wejdź do sklepiku i poproś ekspedientki o pomoc”. Nie mów: „Przy kiosku stoją zawsze straszni pijani faceci, uciekaj od nich…”. To działa na wyobraźnię dziecka, podkopuje jego wiarę w siebie.

Nie okazujmy zdenerwowania, gdy dziecko się spóźni. Powiedzmy: „Przyszedłeś później, a ja się bardzo martwiłam, bo cię kocham”. Dziecko może się zagapić, spotkać po drodze przyjaciół. Nauczmy je, że wtedy musi się z nami skontaktować np. za pomocą telefonu z funkcją lokalizowania (czytaj więcej: kliknij).

wodoodporny zegarek gps gdzie jest dziecko

Zobacz jakie rozwiązania mogą dać swobodę Twojemu dziecku a Tobie pewność, że jest bezpieczne: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/14-lokalizacja-osob

Co muszę zrobić aby rozpocząć lokalizowanie dziecka? Kliknij, aby się dowiedzieć

Co muszę zrobić aby zainstalować aplikację u dziecka: Kliknij, aby się dowiedzieć

www.gdziejestdziecko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー