Przed wyjazdem na kolonie warto porozmawiać z dziećmi.

Obraz4-1024x686Wakacje tuż, tuż… to doskonała okazja, by porozmawiać z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa oraz zagrożeniach na jakie są one narażone.

Rozmawiajcie z dzieckiem o koloniach, przekazując mu stopniowo istotne informacje. Ważne jest wpojenie zaufania do wychowawcy. Wasz debiutant powinien wiedzieć, że w trudnej sytuacji zawsze może się do niego zwrócić, na przykład kiedy się skaleczy, zgubi pieniądze albo komórkę itp. Prawdopodobnie nic takiego się nie zdarzy, ale dziecko poczuje się pewniej, mając w głowie gotowy schemat postępowania.

Obraz3-1024x689

Spróbujcie przed wyjazdem nauczyć przyszłego kolonistę kilku przydatnych umiejętności (jeśli ich jeszcze nie posiadł). Powinien np. umieć sam posmarować sobie chleb, pokroić mięso przy obiedzie i sam obsłużyć się w toalecie. Nie jest natomiast niezbędna umiejętność prania czy plecenia warkoczy 🙂

Finanse to zawsze delikatna kwestia. Ile pieniędzy dać dziecku? Nie za dużo. Pomyślcie, ile maluch może wydać dziennie na picie, chipsy i inne wakacyjne atrakcje, np. przecudne gipsowe pamiątki. Im mniej, tym lepiej. 50-70, no, może 100 złotych na dwa tygodnie powinno wystarczyć. Siedmiolatki zwykle nie radzą sobie z planowaniem finansów, dlatego można dać dziecku połowę sumy, a drugą połowę w kopercie wręczyć wychowawcy z prośbą o przekazanie jej po tygodniu pobytu.

Czy dać komórkę? Na pewno tak, jeśli dziecko jest z nią obyte i nie będzie skupiać się tylko na niej, lecz traktować ją jak narzędzie komunikacji. Oczywiście na kartę – to daje gwarancję kontroli wydatków, a w razie czego konto można doładować przez bankomat albo internet. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że dziecko z byle głupstwem będzie do was wydzwaniało, a wy będziecie się niepotrzebnie przejmowali. (Uwaga! Wy też powstrzymajcie się przed dzwonieniem co kilka godzin i sprawdzaniem „czy wszystko w porządku”). Jak się powstrzymać? wystarczy, że wgracie na komórkę dziecka oraz swoją aplikacę Gdzie Jest Dziecko aby na mapach widzieć gdzie jest maluch. Więcej o aplikacji: kliknij7.lokalizowanieOdwiedziny. Sami najlepiej znacie swoje dziecko i potraficie rozpoznać przez telefon, w jakim jest nastroju. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie dzieje, odwiedziny nie są konieczne. No, chyba że należą do kolonijnego zwyczaju i jest specjalny dzień na nie przeznaczony. Dziecku byłoby przykro, gdyby do większości kolegów rodzice przyjechali, a do niego nie.

Gdyby dziecko mówiło przez telefon, że chce wracać do domu, albo żaliło się na coś – pocieszcie je, ale nie reagujcie gwałtownie. Zmienność nastrojów to przecież rzecz zwykła, nie tylko w tym wieku. Gdyby jednak następnego dnia sytuacja się powtórzyła, porozmawiajcie o tym z wychowawcą i wspólnie zastanówcie się nad rozwiązaniami.

Co do torby? Do pakowania torby koniecznie zaangażujcie dziecko, niech wybiera swoje ulubione ubrania, doradza, decyduje – to już szkoła samodzielności. Koniecznie przyczepcie do niej zafoliowaną kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka. Jeśli malec dobrze czyta, możecie dołączyć spis rzeczy – przyda się przy pakowaniu przed powrotem. A na brudne ubrania – torba foliowa. Niektórzy przygotowują paczki z zestawami ubrań na każdy dzień. Ale nie zdziwcie się, jeśli po powrocie okaże się, że większość ubrań nie była noszona!

—————————————————————————————————————————————–

Chcesz pobrać aplikację Gdzie Jest Dziecko i testować ją przez min 7 dni? zapoznaj się z linkami poniżej:

Pobierz aplikację na telefon Dziecka: www.gjde.pl/br

Pobierz Gdzie Jest Dziecko dla Rodzica: www.gdziejestdziecko.pl/app

Więcej o Bezpiecznej Rodzinie: www.gdziejestdziecko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー