Pierwszy dzwonek

PierwszoklasistaKończą się wakacje, wygasa sezon urlopowy. Dla najmłodszych to może być czas dużego stresu przed bardzo ważnym wydarzeniem – pierwszym dniem w szkole. Wiemy jednak, jak pomóc maluchom!

Szkoła nie gryzie

Strach ma wielkie oczy, szczególnie w wyobraźni dziecka. Warto pokazać przyszłemu pierwszoklasiście, że jednak nie taka szkoła straszna. Prawdopodobnie najciekawszą metodą na pierwszy kontakt z nowym miejscem jest po prostu wycieczka i zwiedzanie. Maluch razem z rodzicem obchodzą gmach szkoły, a przyszły uczeń będzie mógł zobaczyć ławki, w których za kilka dni zasiądzie razem ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami. Z całą pewnością pomoże to opanować strach i przyspieszyć oswojenie z nową sytuacją.

To były czasy!

Innym sposobem na pokonanie stresu przed wybiciem pierwszego dzwonka może być po prostu rozmowa z dzieckiem. Wspominanie z rodzicami ich lat szkolnych i przeglądanie zdjęć sprzed lat może okazać się też ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie wieczoru. Anegdotki ze szkolnego życia, opowiadanie o tamtych znajomości, które być może przetrwały lata z pewnością ośmieli przyszłego ucznia. Warto podkreślić, że pójście do szkoły to nie tylko praca, ale też dużo zabawy i nowych doświadczeń.

Rodzicielski stres

Byłoby niesprawiedliwe, gdybyśmy pominęli rodziców i ich nerwy związanych z pierwszym dniem szkoły ich malucha. Ich życie przecież też ulegnie zmianie, często bardzo radykalnej. Często największą bolączką rodziców jest droga do szkoły. Nie każdy przecież może sobie pozwolić, by dowozić swoje dziecko pod sam budynek. Dlatego na tę ewentualność warto się zabezpieczyć i zapewnić małemu uczniowi stały kontakt z rodzicami w razie jakichkolwiek kłopotów. Nie zawsze wystarczy zwykły SMS, czasem potrzebujemy jeszcze szybszego i prostszego rozwiązania. Takie jak Rodzinne S.O.S – prosta aplikacja, która może zapewnić spokój wielu zmartwionym rodzicom.

Oczywiście doskonale wiemy, że wszyscy rodzice mają własne pomysły na to, jak pomóc swoim pociechom pokonać ten zapewne pierwszy, poważny stres. Przy okazji wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia i życzymy samych sukcesów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー