Na co zwrócić uwagę wysyłając dziecko na kolonie?

Obraz2-1024x666

Obozy żeglarskie, językowe, sportowe, tenisowe, taneczne… Propozycji wakacyjnego wypoczynku dla dzieci jest mnóstwo. Oferty wakacji dla najmłodszych znajdziesz w szkołach, biurach podróży, klubach sportowych oraz wielu innych instytucjach.

Zastanawiasz się nad wyborem atrakcyjnej oferty wypoczynku dla swojego dziecka? Szukasz odpowiedniego organizatora wyjazdów dla dzieci i młodzieży? Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie bezpieczne?

Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Być może ułatwi Ci to wybór odpowiedniej imprezy turystycznej oraz dowiesz się jak mieć pewność, że Twojemu dziecku nie dzieje się krzywda podczas pobytu na obozie.

Obozy młodzieżowe i kolonie to doskonała forma wakacji, łącząca aktywny wypoczynek oraz możliwość zwiedzania nowych miejsc. Wiele rodziców nie jest przekonanych, czy ich dziecko będzie bezpieczne podczas takiego wyjazdu. Warto więc poznać kilka faktów, które z pewnością przekonają ich do wykorzystania tej szansy.

Warto zapoznać się i zainstalować aplikacje Gdzie Jest Dziecko, która pozwoli  na:

a)            dowiedzenie się czy dziecko dotrało na obóz,

b)            sprawdzenie w dowolniej chwili gdzie jest Nasze Dziecko (nawet kiedy jego telefon jest poza zasięgiem lub jest wyłączony),

c)            gdy Dziecko będzie w niebezpieczeństwie od razu otrzymasz zgłoszenie SOS (z dokładnym miejscem gdzie przebywa),

d)            lokalizować Dziecko możesz ze swojego telefonu, tableta lub komputera.

Kto jest organizatorem kolonii lub obozów młodzieżowych? Są to biura podróży, które posiadają niezbędne uprawnienia oraz Obraz3doświadczenie w przygotowaniu od podstaw imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży . Dzięki znacznie większym możliwościom organizacyjnym biura podróży oferują możliwość wyjazdów w formie obozu do miejscowości atrakcyjnych i ciekawych pod względem turystycznym. Informacje o tego typu wyjazdach znaleźć można przede wszystkim w renomowanych biurach podróży, ale także na ich stronach internetowych. Niejednokrotnie zdarza się, iż biuro pozostawia informacje o organizowanych wycieczkach w szkołach.

Wakacje na koloniach lub obozach młodzieżowych dzieci oraz młodzież spędzają pod namiotami lub w campingach – jest to nieco tańsza forma urlopu, co wielu rodzicom odpowiada. Aby zapisać dziecko na tego rodzaju obóz, należy stawić się w biurze i podpisać stosowne dokumenty, uiszczając zaliczkę. Bardzo ważne jest dokładne podanie danych dziecka, jak i rodzica.

Biura turystyczne oferują także wakacje w zagranicznych kurortach wypoczynkowych praktycznie na całym świecie. Luksusowe, kilku gwiazdkowe hotele z wyżywieniem all inclusive to najbardziej pożądana oferta wypoczynku dla młodzieży w przedziale wiekowym od 14-18 lat. Taki wypoczynek można zarezerwować w promocji first lub last minute w popularnych kurortach wakacyjnych w Egipcie, Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Włoszech, Chorwacki lub Grecji.

Kto pełni opiekę nad dziećmi podczas trwania obozu, kolonii oraz podróży? Są to wykwalifikowani przewodnicy, rezydenci oraz opiekunowie, posiadający nie tylko odpowiednie uprawnienia turystyczne, ale też ukończone szkolenia wychowawców. Wiedzą oni, jak opiekować się grupami dzieci oraz jak reagować na wszelkie sytuacje kryzysowe.

Jakie atrakcje czekają na dzieci podczas obozów młodzieżowych? Najczęściej tego typu wyjazdy połączone są z dużą dawką aktywności sportowej. Dzieci mogą liczyć na liczne wyjścia w plener, pływanie pod okiem doświadczonych ratowników, gry i zabawy na świeżym powietrzu – to doskonała okazja, aby dziecko na chwile odciągnęło się od komputerów i wyświetlacza telefonu. Program obozowy zakłada również liczne gry i zabawy integracyjne, dzięki czemu dzieci mogą poznać się lepiej. Wielokrotnie wieczorami urządzane są potańcówki. Dzieci mogą także liczyć na pamiątkowe dyplomy lub maskotki związane z biurem podróży. Starsza młodzież przeważnie korzysta z typowej rekreacji czyli po prostu plażowanie, kąpiele morskie a także wypady na dyskoteki.

Obraz4Obozy dla młodzieży to także możliwość poznawania nowych miejscowości – są one prowadzone na terenie Polski, ale również poza granicami kraju. Obozy mogą być również tematyczne: żeglarskie, wędrowne, sportowe, rekreacyjne. Istotne jest, aby dziecko samo zadecydowało, w którym z nich ma ochotę uczestniczyć.

 

Pobierz aplikację na telefon Dziecka: www.gjde.pl/br

Pobierz Gdzie Jest Dziecko dla Rodzica: www.gdziejestdziecko.pl/app

Więcej o Bezpiecznej Rodzinie: www.gdziejestdziecko.pl

Jedno przemyślenie nt. „Na co zwrócić uwagę wysyłając dziecko na kolonie?

  1. Kalka pisze:

    też kiedyś jeździłam na kolonie i bardzo mi się to podobało ! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー