Dzieci same w domu.

Obraz1-1024x893
Widok dziecka latającego po podwórku z kluczem na szyi to już historia. Dziś rodzice boją się zostawiać dziecka samego w domu i niejednokrotnie dwoją się i troją, by zapewnić mu opiekę 24h/dobę. Co jednak gdy konieczność zmusza nas do zostawienia pociechy bez nadzoru?

Gdy dzieci pozostają same w domu, mogą rozwijać w sobie poczucie niezależności i uczyć się odpowiedzialnego postępowania. Czy wiesz na co powinnaś zwrócić uwagę, kiedy opuścisz dom?

1. Przygotuj dzieci

Jeśli Twoje dzieci jeszcze nigdy nie zostawały w domu same, nie powinnaś zbytnio się spieszyć. Zaplanuj wszystko odpowiednio wcześnie i zastanów się, jak można zorganizować czas dzieciom podczas Twojej nieobecności. Children  breakfast at kitchen

2. Ustal jasne zasady

Ustal jasne reguły postępowania, które obowiązywać będą podczas Twojej nieobecności w domu. Na przykład: „Nie wpuszczaj nikogo do domu pod żadnym pozorem”, „w nagłym wypadku zadzwoń na 112” lub „nie wychodź z domu”. Uświadom swoim dzieciom, że od tych reguł nie ma wyjątków, gdy zostają same w domu.

3. Zacznij powoli

Krótkie wyjście, które nie będzie trwało dłużej niż 30 minut to dobra propozycja na pierwszą próbę pozostawienia dzieci samych na posterunku. Później będziesz mogła stopniowo wydłużać czas Twojej nieobecności.

4. Zróbcie próbę generalną

Wyjaśnij dzieciom, że Twoja pierwsza nieobecność to próba generalna, dzięki której będziecie mogli przekonać się, czy wszystko funkcjonuje jak należy i czy jesteście gotowi na to, aby zrobić ten krok ku samodzielności. Później Twoje dzieci będą mogły opowiedzieć Ci, jak ich zdaniem sprawdziły się, gdy były same w domu.

5. Bezpieczeństwo i pewność są najważniejsze

Nawet jeśli masz do swoich dzieci pełne zaufanie, możesz sprawdzać co się z nimi dzieje pod Twoją nieobecność poprzez domowy monitoring Bezpieczny Dom. Dzięki niemu masz szybki i łatwy dostęp do do obrazów z kamer za pomocą aplikacji mobilnej i serwisu www. Obraz dostępny jest na żywo, bez przerwy i całą dobę. 

Gdy dzieci będą nieco starsze możesz na ich telefonie zainstalować aplikację Gdzie Jest Dziecko, w każdej chwili dowiesz się w którym miejscu przebywa Twoje dziecko, bez względu na sieć, w której ma telefon!

bezpieczny-dom-play

6. „Świetnie się spisaliście”!

Udało się! Gdy dzieci podczas Twojej nieobecności były grzeczne, będziesz mogła nagrodzić je małą niespodzianką.

—————————————————————————————————————————————————————

Testuj 14 dni całkowicie za darmo! Zakupioną przez internet kamerę możesz zwrócić w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny ,kliknij

Więcej o aplikacji Bezpieczny Dom: www.bezpiecznydom.pl

Więcej o aplikacji Gdzie Jest Dziecko: www.gdziejestdziecko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー