5 powodów, dla których lubimy jesień

Nie da się nie zauważyć krótszego dnia i tego, że woda w Bałtyku już nie jest tak ciepła, jak miesiąc temu. Nikt też nie oszuka uczniów, których wrzesień brutalnie pozbawił wakacji. Pewnych rzeczy się po prostu nie da ignorować. My jednak uważamy, że jesień nie jest taka zła i mamy na to 5 powodów.

5. Jest chłodniej

Do niedawna narzekaliśmy, że ciężko jest wytrzymać w przepełnionym autobusie. Nic dziwnego, gdy za oknem 30 stopni Celsjusza. A teraz? Ciepło i przyjemnie, choć nie upalnie. Warto korzystać póki ten stan trwa i można się wybrać na miły spacer. Oczywiście pesymistom jesień zawsze kojarzyć się będzie z chłodem i deszczami, ale pozwólmy magii trwać…

4. Wieczory są dłuższe

Co robimy kiedy wieczory są ciepłe i krótkie? Spotykamy się ze znajomymi, chodzimy na dłuższe spacery, generalnie spędzamy czas poza domem. Im na dworze chłodniej, tym chętniej zostajemy w domu. Nagle okazuje się, że jest czas na przeczytanie zaległych lektur, czy nadgonienie nowości kinowych. To ma tez niestety swoje wady – dłuższy dzień w szkole, może oznaczać wracanie do domu po ciemku. Jednak na wszystko jest rozwiązanie, wystarczy się odpowiednio przygotować. Np. dzięki odpowiednim aplikacjom.

3. Kasztany!

Jesień to czas, kiedy każdy rodzic może wrócić do czasów dzieciństwa. Dlaczego? Tam, gdzie są kasztany i żołędzie, tam w ruch idą też zapałki pozbawione główek. Po kilku chwilach w naszych rękach powstaje ludzik z kasztanów. Przerabiał to każdy w przedszkolu, czy podstawówce i jakoś nigdy się nie nudzi. Dodatkowo to idealny powód, by spędzić miło czas na wspólnej zabawie.

2. Wszędzie jest złoto

Choć jest uważana za jedną z najbrzydszych, najbardziej depresyjnych pór roku – jesień ma do zaoferowania coś nie do przecenienia. Chodzi o kolory. Złote liście na drzewach i leżące trawnikach sprawiają, że tworzy się niezwykła atmosfera. Ostatecznie termin „polska złota jesień” nie wziął się znikąd!

1. Możemy być dłużej razem

Najważniejszy i najbardziej wartościowy punkt łączący wszystkie powyższe. Kiedy warunki nie zachęcają do szaleństw poza domem, mamy możliwość by nacieszyć się sobą. Niezależnie od tego, czy będziemy grali w gry planszowe, oglądali film czy po prostu rozmawiali – najważniejsze, że razem. Jesień łączy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJPOPULARNIEJSZE


BĄDŹMY BLIŻEJ


POBIERZ APLIKACJĘ


鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー