Dokładność lokalizacji

Aby uzyskać najdokładniejszą lokalizację namierzamy telefony komórkowe różnymi metodami:

  • GSM
  • GPS oraz WiFi

Na czym polega lokalizacja w oparciu o GSM?

Lokalizacja GSM jest lokalizacją obszarową i odbywa się za pomocą nadajników BTS operatora sieci komórkowej Bliskiego. Jej dokładność zależy od tego, do którego nadajnika zaloguje się telefon Bliskiego. Zdarza się, że najbliższy nadajnik jest akurat wyłączony (np. operator prowadzi na nim prace techniczne) a sygnał loguje się do kolejnego najbliższego nadajnika. Wtedy dokładność jest mniejsza.

Plusem tego rozwiązania jest to, że możemy obszarowo zlokalizować telefon nawet, gdy jest on w windzie czy na parkingu, o ile w telefonie jest zasięg sieci operatora. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych aplikacji na telefonie Bliskiego, włączonych usług GPS ani WiFi.

Na czym polega lokalizacja w oparciu o GPS oraz WiFi?

Aby lokalizować z większą dokładnością niezbędna jest dodatkowa aplikacja zainstalowana na telefonie Bliskiego, „Rodzinne S.O.S” (Pobierz aplikację). Do jej poprawnego działania konieczne jest włączenie usług lokalizacyjnych GPS oraz Internetu w lokalizowanym telefonie.

Aplikacja „Rodzinne S.O.S” dostępna jest dla użytkowników kont Premium oraz Bezpieczna Rodzina.

Nie wiesz, którą opcję wybrać? Sprawdź porównanie w tabelce poniżej!

  GSM GPS
Dokładność lokalizacji – duże miasta* 50 – 200 m centrum
200 – 400 m poza centrum
10 – 20 m
Dokładność lokalizacji – mniejsze miasta, obszary wiejskie (rzadkie położenie stacji bazowych)* 200 m – 1 km 10 – 20 m
Lokalizacja w budynku plus_single_4 minus_single_4
Lokalizacja w przypadku wyłączonego telefonu (historia ostatniego pomiaru) plus_single_4 minus_single_4
Brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania plus_single_4 NIE – należy zainstalować dodatek „Rodzinne S.O.S” na telefonie dziecka wyposażonego w odbiornik GPS
Małe zużycie baterii/ Długi czas pracy plus_single_4 minus_single_4

*Dotyczy 90% przypadków

Teraz już wiesz od czego zależy dokładność lokalizacji. Wybierz opcję, która jest dla Ciebie najlepsza. Możesz też stosować je zamiennie: kiedy Bliski ma dostęp do Internetu – w oparciu o GPS, kiedy go nie ma – w oparciu o BTS!

Aplikacha Bezpieczna Rodzina monitorująca bezpieczeństwo wszystkich twoich bliskich

Dokładna lokalizacja – pełnia spokoju

Z całą pewnością niejednokrotnie jako rodzic zastanawiałeś się, dlaczego Twoje dziecko się spóźnia. Brak odzewu ze strony syna, czy córki, wyłączony telefon lub nieodbieranie połączeń potrafią skutecznie wpłynąć na negatywny nastrój i rozbudzić wyobraźnię każdego troskliwego opiekuna. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, powstała wygodna i praktyczna usługa Gdzie Jest Dziecko, która jest częścią ekosystemu Bezpieczna Rodzina. Nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, które wprowadzamy, potrafią skutecznie wpływać na spokój i komfort wszystkich, zatroskanych o swoich bliskich osób. Jedną z najważniejszych kwestii, na których skupiamy nasze działania, jest dokładna lokalizacja. Na czym ona polega?

Dokładna lokalizacja gdzie jest dziecko, czyli chłopiec ubrany w jeansy, koszulę w kratę i granatową kamizelkę jedzie na hulajnodze i patrzy w bok na młodszą dziewczynkę z długimi dwoma kucykami, ubraną w musztardową kamizelkę, koszulę w czerwoną kratę i jeansu, jadącą na zielonym rowerku oraz widok dokładnej lokalizacji na telefonie komórkowym w aplikacji od Bezpiecznej Rodziny
Lokalizacja w aplikacji Gdzie Jest Dziecko

GPS, GSM, BTS i Wi-Fi, czyli dokładna lokalizacja Twojego dziecka w Twoim telefonie

Oprócz aplikacji, Bezpieczna Rodzina oferuje także nowoczesne urządzenia, które pomagają zlokalizować Twoich bliskich w czasie rzeczywistym z poziomu telefonu komórkowego. Jednym z takich narzędzi, które sprawdza się w określaniu miejsca pobytu dziecka, jest zegarek z GPS GJD.11 dostępny w naszym sklepie. Źródła lokalizacji takie jak GPS, GSM, Wi-Fi i BTS pomagają opiekunom dokładnie przyjrzeć się temu, gdzie jest ich syn lub córka, nawet jeżeli dzieci przebywają w budynku lub na przestrzeni zamkniętej. Zatroskany rodzic, dzięki aplikacji i zegarkowi z GPS GJD.11 od Bezpiecznej Rodziny, w każdej chwili, logując się do usługi Gdzie Jest Dziecko, jest w stanie szybko zweryfikować, czy z jego dzieckiem nie dzieje się nic złego. Może upewnić się, że syn lub córka są w szkole, sprawdzi, czy pociecha wraca już z zajęć dodatkowych lub, czy faktycznie dotarła po lekcjach do dziadków na obiad, czy przyjęcie urodzinowe znajomych. 

Funkcja telefonu i lokalizacji w zegarku z GPS GJD.11, czyli niebieski zegarek na dłoni chłopca w niebieskim swetrze, na monitorze którego widać, że dzwoni mama oraz małe zdjęcie dzwoniącej przez telefon komórkowy dorosłej kobiety w upiętych blond włosach i okularach
Funkcja telefonu w zegarku z GPS – model GJD.11

Dokładna lokalizacja i więcej – to musisz wiedzieć o Bezpiecznej Rodzinie

Oprócz dokładnej lokalizacji, którą w dowolnym momencie rodzic może sprawdzić w swoim telefonie, aplikacja daje szereg przydatnych i praktycznych możliwości. Bardzo ważną zaletą zarówno usługi, jak i zegarka z GPS dla dzieci jest fakt, że umożliwiają one wykonywanie i odbieranie przez dziecko połączeń głosowych. Jeżeli Twoje pociechy są za małe, by korzystać z własnych smartfonów, lub jeżeli wiesz, że nie zawsze odbierają, kiedy do nich dzwonisz – rozwiązanie jakim jest smartwatch, jest na miarę potrzeb Twoich i Twojego dziecka. 

Lokalizator, telefon… – dlaczego jeszcze warto wybrać smartwatch z GPS

Zminiaturyzowany telefon, mini lokalizator… i nie tylko. Smartwatche od Bezpiecznej Rodziny posiadają dodatkowe funkcje, takie jak budzik, licznik kroków, aparat fotograficzny, czy grę matematyczną lub logiczną. Dotykowy, kolorowy ekran i nowoczesny design sprawiają, że nasze urządzenia to niezwykle ciekawe gadżety dla starszych i młodszych dzieci. Model GJD.11 jest wodoodporny dlatego Twoja pociecha nie będzie musiała zdejmować go podczas mycia rąk. To wszystko sprawia, że smartwatch z GPS jest doskonałym dodatkiem dla chłopców i dziewczynek. A jakie korzyści przyniesie Rodzicom? 

Dokładna lokalizacja dzieci z Bezpieczną Rodziną, czyli dwie kilkuletnie uśmiechnięte dziewczynki w długich warkoczach bawiące się na dużym hamaku z jasnej, grubej włóczki oraz widok aplikacji od Bezpiecznej Rodziny z możliwością lokalizowania dziecka
Dokładna lokalizacja dzieci z Bezpieczną Rodziną

Rodzic zawsze wie, Gdzie Jest Dziecko

Dokładna lokalizacja, funkcja telefonu… dedykowana aplikacja i urządzenie od Bezpiecznej Rodziny to znacznie więcej! Możliwość ustawienia własnych stref bezpieczeństwa, historia tras i miejsc, w których znajdowało się dziecko, szybkie powiadomienie SOS, czy nasłuch – wszystko wygodnie ustawiasz i sprawdzasz w swoim telefonie komórkowym. Dyskretna kontrola rodzicielska jest w zasięgu Twojej ręki!

Chcesz kupić urządzenie z aplikacją Bezpieczna Rodzina?

鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー