Dokładność lokalizacji

Aby uzyskać najdokładniejszą lokalizację namierzamy telefony komórkowe różnymi metodami:

  • GSM
  • GPS oraz WiFi

Na czym polega lokalizacja w oparciu o GSM?

Lokalizacja GSM jest lokalizacją obszarową i odbywa się za pomocą nadajników operatora sieci komórkowej Bliskiego. Jej dokładność zależy od tego, do którego nadajnika zaloguje się telefon Bliskiego. Zdarza się, że najbliższy nadajnik jest akurat wyłączony (np. operator prowadzi na nim prace techniczne) a sygnał loguje się do kolejnego najbliższego nadajnika. Wtedy dokładność jest mniejsza.

Plusem tego rozwiązania jest to, że możemy obszarowo zlokalizować telefon nawet, gdy jest on w windzie czy na parkingu, o ile w telefonie jest zasięg sieci operatora. Nie potrzebujemy do tego dodatkowych aplikacji na telefonie Bliskiego, włączonych usług GPS ani WiFi.

Na czym polega lokalizacja w oparciu o GPS oraz WiFi?

Aby lokalizować z większą dokładnością niezbędna jest dodatkowa aplikacja zainstalowana na telefonie Bliskiego, „Rodzinne S.O.S” (patrz: Ulepsz lokalizację dzięki aplikacji Rodzinne S.O.S.). Do jej poprawnego działania konieczne jest włączenie usług lokalizacyjnych GPS oraz Internetu w lokalizowanym telefonie.

Nie wiesz, którą opcję wybrać? Sprawdź porównanie w tabelce poniżej!

  GSM GPS
Dokładność lokalizacji – duże miasta* 50 – 200 m centrum
200 – 400 m poza centrum
10 – 20 m
Dokładność lokalizacji – mniejsze miasta, obszary wiejskie (rzadkie położenie stacji bazowych)* 200 m – 1 km 10 – 20 m
Lokalizacja w budynku plus_single_4 minus_single_4
Lokalizacja w przypadku wyłączonego telefonu (historia ostatniego pomiaru) plus_single_4 minus_single_4
Brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania plus_single_4 NIE – należy zainstalować dodatek „Rodzinne S.O.S” na telefonie dziecka wyposażonego w odbiornik GPS
Małe zużycie baterii/ Długi czas pracy plus_single_4 minus_single_4

*Dotyczy 90% przypadków

Teraz już wiesz od czego zależy dokładność lokalizacji. Wybierz opcję, która jest dla Ciebie najlepsza. Możesz też stosować je zamiennie: kiedy Bliski ma dostęp do Internetu – w oparciu o GPS, kiedy go nie ma – w oparciu o GSM!

鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー