Dokładność lokalizacji

gjd_03

Aby wskazać najdokładniejszą lokalizację wykorzystujemy GPS, który pozwala lokalizować z dokładnością około 10m. Namierzenie GPS działa jedynie w otwartej przestrzeni.

W przypadku kiedy sygnał GPS jest niedostępny (np. budynkach) wskazujemy przybliżoną lokalizację dziecka za pomocą nadajników operatorów komórkowych lub sieci Wi-Fi. Dokładność lokalizacji zależy więc od metody lokalizacji urządzenia. Przybliżona lokalizacja wodoodpornego zegarka GPS GJD.03 wynika z braku dostępności sygnału GPS a nie z wadliwości urządzenia.

Wodoodporny Zegarek GPS GJD.03 jest lokalizowany trzema metodami:

satellite

GPS

zegarek duża dokładność lokalizacji ok. 10m

kabeldziała tylko w otwartej przestrzeni

 

Lokalizacja satelitarna, która ustala dokładną pozycję urządzenia na bazie połączenia odbiornika (zegarka gps) z satelitą. W przypadku kiedy sygnał z satelity jest przerwany np. przez ścianę budynku lokalizacja GPS jest nie możliwa.

satellite

WiFi

zegarek dokładność ok. 20-50m

kabeldziała w przypadku dostępności sieci Wi-Fi

 

Bezprzewodowa sieć radiowa, która zapewnia urządzeniom podłączenie z Internetem. Powszechnie stosowana w gospodarstwach domowych, firmach i instytucjach. Zegarek zostaje zlokalizowany przy użyciu Wi-Fi bez potrzeby uwierzytelniania w sieci wystarczy tylko, że jest w jej zasięgu.

transmitter

GSM

zegarek dokładność ok. 200-1500m

kabel działa w budynkach i otwartej przestrzeni

 

Lokalizacja GSM jest lokalizacją obszarową i odbywa się za pomocą nadajników BTS operatorów sieci komórkowych. Jej dokładność zależy od ilości nadajników BTS w pobliżu.

Duże miasta mają większe zagęszczenie nadajników dzięki czemu lokalizacja po GSM jest dokładniejsza (w zasięgu 200-1000m). W przypadku obszarów wiejskich czy małych miast gdzie jest mniej nadajników lokalizacja jest mniej dokładna (w zasięgu 200m-3000m).

W zależności od tego, jaki sygnał jest dostępny, wskazujemy najlepszą lokalizację!

鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー