Wszystko, co chcesz wiedzieć o zegarku GPS, ale bałeś się zapytać! :)

Nowoczesne technologie na stałe wpisały się w nasze codzienne życie. Nie da się ukryć, że już coraz młodsze dzieci bez problemu korzystają z telefonu komórkowego, tableta i doskonale wiedzą jak obsługuje się pilot do telewizora. Jednym z ciekawszych rozwiązań, z którym z pewnością warto oswajać nawet kilkuletniego malucha jest wielofunkcyjny zegarek z GPS. Dla dziecka – świetny gadżet. Dla opiekuna pewność, że zawsze ma swojego syna lub córkę na oku. Poniżej przedstawiamy kompendium wiedzy każdego rodzica o interaktywnym smartwatchu z GPS.

Aplikacha Bezpieczna Rodzina monitorująca bezpieczeństwo wszystkich twoich bliskich

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie zegarka GPS

Czy zegarek GPS ma możliwość włożenia karty SIM?

 • Usługa Gdzie Jest Dziecko w zegarku GPS działa z kartą SIM Orange Polska dostarczoną razem z zegarkiem.
 • Karta SIM posiada nielimitowaną transmisję danych na lokalizowanie w usłudze Gdzie Jest Dziecko i jest ważna bezterminowo.
 • Jeżeli chcemy, aby dziecko mogło do nas zadzwonić, należy mieć aktywny pakiet Bezpieczna Rodzina z wybraną ilością minut na połączenia.

W jaki sposób można dzwonić do dziecka na zegarek GPS?

 • Należy wybrać nr telefonu, który jest podany na karcie SIM, a cały proces wygląda jak przy dzwonieniu na telefon.
 • Dziecko odbiera połączenie przez naciśnięcie zielonej słuchawki na wyświetlaczu. Rozmowa jest prowadzona przez głośnik.
 • Dzwonić do dziecka mogą osoby tylko zdefiniowane w książce telefonicznej (10 osób) i dziecko może dzwonić tylko do zdefiniowanych w książce osób (dodanie do książki jest możliwe po dodaniu Bliskiego do lokalizacji na koncie Rodzica).
 • Instrukcja zegarka GPS – http://www.gdziejestdziecko.pl/category/pomoc-zegarek-gps

Czy za granicą także można korzystać z zegarka GPS i aplikacji Gdzie Jest Dziecko?

 • Lokalizacja przez aplikację zegarka GPS za granicą jest możliwa wyłącznie po GPS.
 • Na terenie Polski lokalizacja jest po GPS i po BTS (czyli nadajnikach operatorskich).
 • W celu lokalizowania zegarka GPS za granicą osoba lokalizująca musi mieć aktywny pakiet Premium w usłudze „Gdzie Jest Dziecko”.
 • WAŻNE: Lokalizacja zegarka GPS za granicą jest możliwa, ale wiąże się z opłatami. Należy mieć doładowaną kartę w SIM w zegarku i są to opłaty roamingowe.

Ile kosztuje usługa Gdzie Jest Dziecko?

Zegarek z GPS GJD.06 dla dzieci różne kolory, czyli niebieski, czarny i różowy smartwatch dla dzieci z funkcją telefonu i lokalizacji na jasnym tle oraz ikony funkcji na niebieskim tle na dole obrazka
Zegarek z GPS w 3 wariantach kolorystycznych

Zegarek z GPS – gadżet dla dziecka, spokój dla rodzica

Jednym z najpopularniejszych modeli zegarków GPS dla najmłodszych, dostępnych w sklepie Bezpieczna Rodzina jest model GJD.06. Ten wodoodporny i praktyczny smartwatch sprawdzi się idealnie dla dzieci już od 5. roku życia. Jego kolorystyka, kształt i funkcje przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym małym użytkownikom. Natomiast szeroki zakres możliwości ochrony bliskiego wynikający z licznych opcji, jakie daje usługa Gdzie Jest Dziecko, okaże się niezastąpiony i cenny dla każdego rodzica czy opiekuna.

Funkcje zegarka z GPS dla dzieci

Model GJD.06 to wyjątkowo uniwersalne urządzenie z modnym i ciekawym designem. Czasomierz dostępny w zegarku z gps dla dziecka to przede wszystkim zminiaturyzowany telefon, który wykonuje i odbiera połączenia przychodzące. Dzięki temu, że jako rodzic samodzielnie uzupełniasz numery telefonów, masz pewność, że na zegarek z GPS Twojego dziecka nie zadzwoni nikt obcy. Kolejną wyjątkowo przydatną dla każdego opiekuna funkcją smartwatcha, jest możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się bliska osoba. Precyzyjną lokalizację zapewniają źródła takie jak GPS, GSM, BTS i Wi-Fi. Aktualny obszar pobytu, historię tras i miejsc, w których w danym momencie znajdowało się dziecko, można w każdej chwili wygodnie skontrolować w aplikacji.

Aplikacja Gdzie Jest Dziecko na telefonie komórkowym oraz różowy zegarek GPS dla dziecka z dotykowym i kolorowym ekranem, na którym widoczna jest godzina 12:54
Zegarek GPS GJD.06 z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Bezpieczne dziecko z zegarkiem GPS

Jeżeli nowoczesne technologie mają na celu poprawić komfort i wygodę życia, jeżeli mają dawać poczucie bezpieczeństwa – z całą pewnością nie należy ich całkowicie odrzucać. To zrozumiałe, że rodzic nie zawsze chce, by jego dziecko od najmłodszych lat korzystało ze wszystkich cudów techniki. Warto jednak zastanowić się nad urządzeniami, które przyniosą korzyści zarówno dziecku, jak i jego opiekunom. Zegarek z GPS GJD.06 z usługą Gdzie Jest Dziecko daje możliwość określenia indywidualnych stref bezpieczeństwa, o dotarciu do których, lub o których opuszczeniu, rodzic dowie się natychmiast dzięki alertom na telefon. W razie niebezpieczeństwa dziecko używając przycisku SOS, wyśle powiadomienie o pilnej potrzebie pomocy. Kolejną przydatną funkcją jest nasłuch – jeżeli z synem lub córką zbyt długo nie ma kontaktu, opiekun dyskretnie może połączyć się z zegarkiem GPS i posłuchać tego, co dzieje się w jego otoczeniu.

Gadżet, który spodoba się Twojemu dziecku

Jak widać, funkcji, dzięki którym rodzic może jeszcze lepiej troszczyć się o swoje dziecko, w zegarku z GPS GJD.06 nie brakuje. Co jednak zyskuje Twoja pociecha dzięki nowoczesnemu smartwatchowi? Przede wszystkim modny gadżet  – dotykowy, kolorowy ekran to element, który na pewno spodoba się młodym odkrywcom technologicznych nowinek. Nasz GJD.06 posiada wbudowany krokomierz, budzik i grę logiczną, która z pewnością umili niejedną dłuższą podróż samochodem. Jest wodoodporny i solidnie wykonany, dlatego dziecko bez obaw może myć w nim ręce, bawić się na plaży, czy zjeżdżać na nartach.

Jeszcze lepsza kontrola rodzicielska

Oczywistym jest fakt, że dzieci nie lubią czuć stałej presji i kontroli. Już kilkulatki mają wrażenie, że są na tyle duże, by wiele rzeczy robić samodzielnie. Zegarek z GPS z jednej strony ma na celu sprawienie dziecku radości. Z drugiej strony znacznie przyczynia się do jeszcze lepszej, a co równie istotne, dyskretnej kontroli rodzicielskiej. Przykładowo, korzystając z funkcji nasłuchu, syn lub córka nie domyślą się, że opiekun właśnie sprawdza co się z nimi dzieje. Zegarek w żaden sposób nie powiadomi ich o tym, że mama lub tata właśnie przysłuchują się, czy nie dzieje się nic złego. Podobnie dzieje się w przypadku lokalizacji. Rodzic sprawdzając w swoim telefonie aktualne miejsce pobytu dziecka ma pewność, że nie zakłóca spokoju swojej pociechy. Jednocześnie nie pozwala dziecku stracić przekonania o tym, że jest już duże i samodzielne. Jeżeli chcesz, by Twój bliski był bezpieczny, a przy okazji, aby miał funkcjonalny i nowoczesny gadżet – zegarek GPS GJD.06 będzie doskonałym wyborem.

grafika przedstawiająca pudełko od zegarka GPS GJD.06 oraz telefon komórkowy z aplikacją, niebieski smartwatch oraz karta SIM
Zestaw – Zegarek z GPS z aplikacją Bezpieczna Rodzina

Chcesz kupić zegarek GPS z aplikacją Gdzie Jest Dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *